Ekoorganik Organik Market
Türkiye'nin Öncü ve Lider Organik MağazasıGüvenilir ÜreticilerSertifikalı Organik Ürünler2007'den beriYerel Aile İşletmesiBeylikdüzü, İstanbul

Ekoorganik, 2007 yılından beri, Türkiye'de organik üretimin gelişmesine ve organik üreticilerin ürettiği ürünlerin tüketicilere güvenle ulaştırılmasına öncülük etmektedir. Milyonlarca ziyaretçisi ve yüzbinlerce kayıtlı üyesi bulunan Ekoorganik.com sadece bir satış sitesi değil, organik tüketiciler ve sektör paydaşları tarafından referans kabul edilerek takip edilen, organik tarım ve ekolojik yaşam bilgi portalıdır.
Ekoorganik'te kimden alışveriş yaptığınızı bilir, üreticinizi tanırsınız, her şey şeffaftır, hiçbir şey gizli değildir! Ürün künyesi, üretici bilgileri, sertifika bilgileri, her bir üründe açık, şeffaf ve ayrıntılıdır.

Ekoorganik Organik Market, Beylikdüzü

Ekoorganik %100 Organik Market, "Sadece Organik" ilkesiyle "%100 Organik Market" olarak hizmet vermekte, tüketiciler tarafından en çok tercih edilen, Türkiye'nin en güvenilir, öncü ve lider organik mağazasıdır. Yerel bir aile işletmesi olan Ekoorganik, Salih Şentürk ve Burcu Ünlü Şentürk tarafından, 2007 yılında, İstanbul Beylikdüzü'nde kurulmuştur.

Organik Üreticiler

Organik Tarım Ekoorganik %100 Organik Market, güvenilir organik üreticilerden sertifikalı organik ürünler. Organik (=ekolojik, biyolojik), üretimde kimyasal girdi kullanmadan, her aşaması kontrollü ve sertifikalı üretim biçimidir. Ekolojik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Organik ürünler “görüntüsünden, tadından, kokusundan” anlaşılmaz, bilimsel ve hukuki kriterlere göre izlenip denetlenerek belgelendirilir. Bir ürünün “doğal, naturel, katkısız, hormonsuz, saf, iyi tarım, köy ürünü, çiftlikten, ev yapımı, sağlıklı” gibi ifadelerle pazarlanması organik olduğu anlamına gelmez. Organik gıda ürünleri, Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatıyla uyumlu, T.C. Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmeliği'ne uygun olarak üretilip, Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Organik Sertifika Kuruluşları tarafından laboratuvar analizleri ile denetlenerek sertifikalanır.

Organik Nedir? | Neden Organik? | Organik Tarım Kanunu | Organik Tarım Yönetmeliği | Organik Ürünler | Organik Üreticiler | Organik Markalar | KSK | Organik Sertifikalar

Çerez Politikası için tıklayınız
Sitemizi kullanmaya devam ederseniz, çerez politikamızı kabul ettiğinizi varsayarız.

2007 Ⓒ Ekoorganik tüm hakları saklıdır. İçerik ve Görsellerin İzinsiz Kopyalanması yada Kullanılması Yasaktır.