Ekoorganik Organik Ürünler İndirim Mağazası Beylikdüzü Büyükçekmece

İlkelerimiz

%100 sertifikalı organik

Ekoorganik sadece sertifikalı organik ürünlerin satışını yapar. “Organik” bilimsel ve hukuki bir kavramdır. Organik üretici ve ürünler bilimsel kriterlere göre düzenlenmiş olan Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatı doğrultusunda T.C. Organik Tarım Kanunu ve Yönetmeliği çerçevesinde denetlenir.

Organik ürünler “görüntüsünden, tadından, kokusundan” anlaşılmaz, bilimsel ve hukuki kriterlere göre laboratuvar analizleri ile tespit edilir.

Etik olarak; denetimi ve belgelendirmesi yapılmamış ürünlerin “doğal, katkısız, köyden, organik vb” ifadelerle pazarlanmasını; “ORGANİK” marka veya ibaresini kullanan bir işletmede organik sertifikası olmayan ürünlerin üretilmesini ve satılmasını doğru bulmuyoruz. Tüketiciyi aldatıcı etkisi sebebiyle mevzuat gereği de yasaklanmış olan bu tür uygulamaların gerçek organik üretiminin gelişmesini engellediğini, insanların “organik” kavramı hakkındaki algılarını olumsuz etkilediğini düşünüyoruz.

Bu ilkemiz sayesinde tüketicilere sadece gerçek organik ürünleri ulaştırmayı, organik üreticileri destekleyen bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz.

Güvenilir olmak

Sadece analizleri, denetimleri yapılmış ve belgelendirilmiş Sertifikalı Organik ve Ekolojik ürünlerin satışını yapıyoruz. Üretici ve ürünlerin sertifika denetimlerini yapıyor, eksiği olan yada şüphe duyduğumuz hiçbir üretici ile çalışmıyoruz.

Yaşanan her sorun veya memnuniyetsizlikte %100 müşteri memnuniyeti ilkemiz doğrultusunda müşteri lehine çözüm geliştiriyoruz.

Müşterilerimizin bilgi güvenliği konusunda en yüksek standartlarda önlem alıyoruz. İnternet sitemizdeki ödemelerde kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle almıyoruz, bunun yerine banka kuruluşlarının uluslararası güvenli ortak ödeme sayfasına yönlendiriyoruz.

Adil Ticaret

İşimizi adil ve dürüst yapıyor, bu ilkelerimize uygun çalışan üreticileri tercih ediyor ve destekliyoruz. İlkelerimizle uyuşmayan, etik dışı çalışan firmalarla çalışmayı reddediyoruz.

İş ortaklarımız ve çalışanlarımıza karşı olan sorumluluklarımızı tam anlamıyla yerine getiriyoruz.

Ekolojik üretim ve ticaretin, tek amacı “minimum maliyet-maksimum kar” olan vahşi konvansiyonel ticarete karşı sürdürülebilir, adil bir alternatif olduğunu düşünüyoruz.

Çevreye duyarlı

Ekoorganik olarak tüm iş süreçlerimizde en çevreci çözümleri tercih ediyoruz.

Düşük enerji tüketimine sahip alet ve ışıklandırma kullanıyoruz.

Tüm temizlik işlemleri mağazamızda satılan sertifikalı ekolojik temizlik ürünleri ile sağlıyoruz.

Mağazamızda naylon poşet kullanmıyoruz. Müşterilerimize kesekağıdı ve (%100 geri dönüştürülebilir) depozitolu Bez Çanta alternatiflerini sunuyoruz.

Kargo gönderilerinde olabildiğince en çevreci malzemeleri kullanmayı tercih ediyoruz.


 
 
 
 
Takip et, fırsatları yakala!

Instagram'da Ekoorganik Facebook'da Ekoorganik Twitter'da Ekoorganik Foursquare'de Ekoorganik