Ekoorganik Organik Market
Türkiye'nin Öncü ve Lider Organik MağazasıGüvenilir ÜreticilerSertifikalı Organik Ürünler2007'den beriYerel Aile İşletmesiBeylikdüzü, İstanbul

Ekoorganik Müşteri Hizmetleri

Bir aile işletmesi olarak geri bildirimleriniz bizim için çok değerli ♥ Aşağıdaki sık sorulan sorularda cevabını bulamadığınız konularda soru ve geri bildirimlerinizi İletişim ve Geri Bildirim Formu yoluyla iletebilirsiniz.

Sık sorulan sorular

Neden çağrı merkeziniz yok? Neden size telefonla ulaşamıyorum?
Türkiye'nin en çok tanınan ve tercih edilen organik mağazası ve en çok ziyaret edilen organik e-ticaret sitesi olarak, tek tek cevaplanması mümkün olamayacak kadar çok fazla sayıda mesaj ve telefon araması almaktayız. Yerel bir aile işletmesiyiz ♥ Çağrı merkezimiz ve satış pazarlama personellerimiz yoktur. Sık sorulan sorularda her konuya cevap vermeye çalıştık, cevabını bulamadığınız konularda soru ve geri bildirimlerinizi İletişim ve Geri Bildirim Formu yoluyla iletebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz ♥

Ekoorganik işletmesine güvenebilir miyim?
Ekoorganik yerel bir aile işletmesidir, 2007 yılından beri Türkiye'nin en tanınan ve tüketicilerin en çok tercih ettiği, güvendiği ve tavsiye ettiği sektörün öncü ve lider organik mağazasıdır. Beylikdüzü'nde bulunan Türkiye'nin en büyük organik mağazasını dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Gerçekten organik mi? Ürünlerinize güvenebilir miyim?
Mağazamızda satışı yapılan tüm ürünler organik sertifikalıdır. Organik, bilimsel ve hukuki bir kavramdır. Organik ürünler, Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatı ile uyumlu T.C. Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmeliği'ne uygun olarak hiçbir kimyasal girdi olmadan üretilip, Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Organik Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları (KSK) tarafından, üretim yeri ve ürünler düzenli laboratuvar analizleri ile denetlenir, izlenebilirlik sistemi oluşturarak üretimin her aşaması kayıt altına alınıp belgelendirilir.

Ürünleriniz doğal, ev yapımı veya köy ürünü mü?
Hayır. Hiçbir standart ve denetim olmadan bu tür ifadelerle ürün pazarlanması tüketicileri yanıltıcıdır ve mevzuata aykırıdır. Bu ifadeleri kullanarak ürün pazarlanması firmaların mevzuata aykırı, kayıtdışı üretim ve satış yaptığını gösterir. Bir ürünün “doğal, naturel, katkısız, hormonsuz, saf, köy ürünü, çiftlikten, ev yapımı, sağlıklı” gibi ifadelerle pazarlanması organik olduğu anlamına gelmez. Mağazamızda satışı yapılan tüm ürünler, Avrupa Birliği Organik Tarım mevzuatı ile uyumlu T.C. Organik Tarım Kanunu ve Yönetmeliği doğrultusunda hiçbir kimyasal girdi olmaksızın organik tarım kurallarına uygun olarak üretilmiş, her aşaması kayıt altına alınmış, yetkili Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları tarafından bilimsel laboratuvar analizleri ile denetlenmiş ve sertifikalanmıştır.

Ürünleriniz taze mi?
Türkiye'nin en çok tercih edilen organik mağazası olduğumuzdan mağazamızdaki ürünler en fazla bir ay içinde üretici ve tedarikçilerden temin edilmiştir ve çok kısa sürede satılarak yenisi temin edilir.

Eve teslimat yapıyor musunuz? Telefonla sipariş verebilir miyim?
İnternet sitemizden verilen siparişleri kargo ile gönderiyoruz; telefonla sipariş alma ve eve teslimat hizmetimiz bulunmamaktadır. Neden? Organik ürünlerin üretim maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı elde edilen kazanç oranı çok düşüktür. Türkiye'de organik tüketen insan sayısının az olması sebebiyle dağıtım yapan aracın normal marketlerden çok daha geniş bir bölgeye hizmet vermesi gerekmektedir. Bu sebeplerle organik ürün siparişlerinin eve teslimat için gerekli soğutmalı araç ve personel giderlerini karşılaması mümkün değildir. Ekoorganik olarak, düşük maliyet için kayıt dışı çalışan kuryeler ile hizmet vermemiz de hem hayat felsefemiz hem de ticaret ilkelerimize aykırıdır. Bu gerçekler ortadayken ücretsiz eve teslimat yapan, üstüne hediye ve indirimler sunan işletmeleri sorgulamanızı rica ederiz!..

Sipariş

Sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?
Ekoorganik, 2007 yılından beri Türkiye'nin en tanınan ve tüketicilerin en çok tercih ettiği ve tavsiye ettiği sektörün öncü ve lider organik mağazasıdır. Yüzbinlerce sipariş yüksek müşteri memnuniyeti ile müşterilerimize ulaştırılmıştır. Ekoorganik bir aile işletmesidir ve sadece bir internet sitesi değil aynı zamanda Beylikdüzü'nde bulunan Türkiye'nin en büyük organik mağazasıdır. Dilediğiniz zaman mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Ekoorganik.com internet sitemiz T.C. Ticaret Bakanlığı Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'ne (ETBİS) kayıtlıdır ve sayfanın en altındaki ETBİS karekoduna tıklayarak kontrol sağlayabilirsiniz. Ekoorganik.com güvenli SSL sertifikasına sahiptir ve tüm bilgiler şifrelenmektedir.

Sitenizden ödeme yapmak güvenli mi?
Ekoorganik.com internet sitesinde hiçbir şekilde kredi kartı bilgileriniz istenmez, ödeme için TCMB Yetkili ve BDDK Lisanslı Güvenli Ödeme Kuruluşu iyzico güvenli ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.

Nasıl sipariş verebilirim?
Üye olduktan sonra ürünleri sepetinize ekleyip tek adımda kolayca sipariş verebilirsiniz.

Meyve sebze sipariş verebilir miyim?
Meyve sebze, soğuk zincir ve tartılı ürünler kargo ile gönderilmemektedir. Sadece mağazamızda satıştadır. Bu ürünler kargo ile taşımaya uygun olmadığından ve gıda mevzuatı açısından soğuk zincir bozulmadan taşınması gerektiğinden kargo ile gönderim yapmamaktayız. Ayrıca her bir ürün farklıdır ve müşteri tarafından görüp seçilerek alınması gerekmektedir.

Kapıda ödeme yapılabiliyor mu?
Kredi kartı ve banka havalesi ödeme seçeneklerimiz mevcuttur. Kargo firmalarının kapıda tahsilat için 10-15 TL gibi çok yüksek komisyon talep etmeleri sebebiyle kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

Sipariş verirsem ne kadar sürede elimde olur?
Ekoorganik olarak stoklu çalıştığımızdan haftaiçi en geç 24 saat içinde siparişinizi hazırlayıp sevk ediyoruz (Kargo firmalarının alım yapmaması sebebiyle Cumartesi-Pazar sevkiyat yapılmamaktadır) Kargoya teslimattan sonraki süreç, adresinizin konumuna, kargo firmasının ve adresinize hizmet veren teslimat şubesinin yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Siparişinizin durumunu ve kargo takibini Siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz.

Siparişlerin hasarsız ve eksiksiz gelmesini nasıl sağlıyorsunuz?
Mağazamızda siparişiniz için toplanan ürünler barkod okutularak kolinize eklenir, sistem tarafından siparişiniz ile koliye konan ürünler karşılaştırılarak otomatik kontrolü sağlanır. Ürünler taşımada hasar görmeyecek şekilde, karton ve poşetlerle, tek tek emek verilerek personelimiz tarafından ambalajlanır. 2007 yılından beri yüzbinlerce siparişin %99,9'u sağlam ve sağlıklı bir şekilde müşterilerimize ulaşmaktadır.

Kargo hizmet bedeli ne kadar?
Siparişinizdeki ürünlerin hacim ve ağırlığına göre hesaplanan Kargo Ücreti'ne, ambalaj, işçilik ve kargo maliyetlerinin küçük bir bölümü yansıtılmaktadır.
Hizmet bedeli nedir? Siparişinizdeki ürünlerin hatasız toplanıp faturalanması, kargoda hasar görmeyecek şekilde tek tek ambalajlanıp hazırlanması, kargo firmasına sevk edilmesi, kapınıza kadar ulaştırılması, müşteri geri bildirimlerine cevap verilmesi, yüzlerce insanın emeğiyle gerçekleşen, meşakkatli ve maliyetli bir hizmettir. Tek tek ürünlerin sarılması için kullanılan ambalaj malzemeleri, kargo kolisi, fatura basımı gibi pek çok sarf malzeme kullanılır. Genellikle sipariş koli boyutlarımız büyüktür ve kargo firmaları, dev şirketlerin aksine, bizim gibi yerel küçük işletmelerden yüksek kargo ücretleri alır.

Kargo

Kargom nerede?
Siparişinizin durumunu ve kargo takibini Siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz. Kargoya teslimattan sonraki süreç, adresinizin konumuna, kargo firmasının ve adresinize hizmet veren teslimat şubesinin yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Kargom gecikti, yardımcı olabilir misiniz?
Siparişinizin durumunu ve kargo takibini Siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz. Türkiye'deki kargo firmalarının genel hizmet kalitesi düşüklüğü ve yaşadığımız Covid süreci sebebiyle kargo firmalarında yaşanan aşırı yoğunluktan dolayı zaman zaman bazı şubelerde gecikmeler yaşanmaktadır. Binlerce şube ve onbinlerce personel ile milyonlarca müşteriye zor koşullarda hizmet vermeye çalışan kargo firmalarına yoğunluk sebebiyle ulaşılamadığından Ekoorganik olarak bilgi alma ve müdahale etme imkanımız bulunmamaktadır. Gecikme durumunda lütfen öncelikle kargo takip sayfasından kontrol ediniz, kargo firmasından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, kargo firmasının çağrı merkezini arayınız ve şikayet kaydı oluşturunuz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kargom hasarlı veya eksik geldi, ne yapmalıyım?
Hasarlı veya eksik kargoları kesinlikle teslim almayınız. Teslim aldığınız koli sayısını mutlaka kontrol ediniz. Kargonuzu teslim almanız durumunda hasarsız ve eksiksiz teslim aldığınızı kabul etmiş sayılırsınız. Siparişlerim sayfasından sipariş durumunuzu, kargo kodunuzu, koli adedini görebilirsiniz.

İade ve ürün problemleri

Nasıl ürün iade edebilirim?
Tarafınıza ulaşan ürün ayıplı çıkması durumunda, iade sebebini yazarak, ürün ve faturanın tüm nüshalarını, MNG Kargo Anlaşma Kodu: 209143313 ile alıcı ödemeli göndermenizi rica ederiz. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, iade koşullarına uygun olması durumunda (haftaiçi mesai saatleri içinde) en kısa sürede ücret iadeniz gerçekleştirilir ve işletmemizin bir kusuru olması durumunda müşteri memnuniyeti adına gerekli telafi sağlanır.
* Vergi mevzuatı gereğince şahıslar için faturaların tüm nüshalarının iade edilmesi, şirketlerin iade faturası kesmesi gerekmektedir. Faturaların iade edilmemesi durumunda KDV tutarı iade edilemez.
* İadenin MNG Kargo dışında bir kargo ile gönderilmesi durumunda, kargo ücreti iade tutarından düşülür.
* Ürün gönderilmeden iletilen iade talepleri kesinlikle işleme alınmaz.
* Ürünün ayıplı veya bozuk olması durumunda, organik ürün ve gıda güvenliği adına, ürün üreticiye incelenmek üzere iletilip, tarafınıza üretici tarafından bilgi verilmesi talep edilecektir.
* Organik ürünlerin en önemli özelliği böcek zehiri ve koruyucu kimyasallar kullanılmamasıdır. Üretici tarafından yapılan incelemede bozulmanın üretimden kaynaklanmayıp, saklama koşullarından kaynaklandığı tespit edilmesi durumunda ücret iadesi gerçekleştirilmez ve ürün müşteriye alıcı ödemeli gönderilir.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Ürünü çöpe attım... Kargo iadesiyle uğraşmak istemiyorum... Ücret iadesi veya yeni ürün istiyorum?
İade kurallarına uygun şekilde tarafımıza iade edilmeyen ürünler için ücret iadesi veya yeni ürün gönderilmesi kesinlikle mümkün değildir. Lütfen bu yöndeki haksız talepte bulunup ısrar ederek bizi zor durumda bırakmayınız.

Ürünü aldığımda bir sorun yoktu ancak iade etmek istiyorum
İşletmemiz için bir ürünü iade alıp tekrar rafa koymak ve satışını yapmak maddi açıdan hiçbir maliyet veya zarar oluşturmaz. Ancak organik ürün ve gıda güvenliği bizim için çok önemlidir ve bu sebeple kesinlikle iade almamaktayız. Mağazamızın dışına çıkan bir ürün çok kısa sürede ısı, güneş, koku, parfüm, kimyasal, virüs ve bakteri gibi organik ürün ve gıda güvenliğini tehlikeye sokacak etkilere maruz kalabilir. Bu sebeple organik ürün ve gıda güvenliğini sağlamak adına mağazamızın dışına çıkan bir ürün kesinlikle iade alınmaz. Sizler de tüketici olarak mağazamızın dışına çıkıp iade edilmiş bir ürünü almak istemezsiniz diye düşünüyoruz.

Organik ürünler kolay bozulur mu?
Organik ürünler, maksimum raf ömrü ve gıda güvenliği sağlanacak şekilde, steril ortamda ve bilimsel organik üretim teknikleriyle üretilir, genellikle hava almayan ambalajlarda paketlenir ve uygun koşullarda saklanması durumunda uzun süre tazeliğini koruyabilir. Organik ürünler uygun koşullarda saklanmalıdır ve açıldıktan sonra mümkün olduğunca kısa sürede tüketilmelidir. Organik ürünler koruyucu içermediklerinden uygun olmayan koşullarda saklanması durumunda bozulma gerçekleşebilir. Bozulmuş veya son kullanma tarihi geçmiş bir ürünü kesinlikle tüketmeyiniz.

Organik ürünler böceklenir mi?
Organik ürünler genellikle hava almayan ambalajlarda paketlenir ve uygun koşullarda saklanarak böceklenmemesi sağlanır. Organik ürünlerin en temel özelliği böcek zehiri ve kimyasal koruyucu kullanılmamasıdır. Doğa ve toprakta sayısız canlı bulunur. Organik olmayan ürünler tarlada böcek zehiri ve yabani ot öldürücü kimyasallar ile ilaçlanır, hasat edildikten sonra fumigasyon odalarında kimyasal gaz ile içindeki tüm böcek, böcek yumurtası ve larvaları, mantar ve bakteriler yok edilir. Bazı ürünler ışınlanır. En son kimyasal koruyucular eklenir. Üretimin her aşamasında kullanılan bu zehir ve kimyasallar doğa ve insan sağlığı için son derece zararlıdır. Organik ürünlerde bu işlemlerin hiçbiri yapılmadığından tarladan toplanan ürünün üzerinde gözle görülmeyen yumurta ve larvalar kalır, ürün ne kadar taze olursa olsun nadir de olsa canlanarak böceklenme gerçekleşir. Ambalajın hava alması veya uygun olmayan koşullarda saklanması bu süreci hızlandırır.

Fark etmeden böceklenmiş bir ürün tükettim, zararı var mıdır?
Böceklenme bozulma değildir. Böceklenmenin veya yanlışlıkla böceklenmiş bir ürünü tüketmenin insan sağlığı açısından hiçbir zararı yoktur. Böceklenmiş ürünü suda yıkayıp ayıklayarak gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz, büyüklerinize sorarsanız binlerce yıl kendi ürettikleri ürünlerin de böceklendiğini ve temizleyerek tükettiklerini öğrenebilirsiniz. Bozulmuş veya son kullanma tarihi geçmiş bir ürünü kesinlikle tüketmeyiniz.

Böceklenen veya bozulan ürünü iade edebilir miyim?
Organik ürün ve gıda güvenliği bizim için çok önemlidir. Mağazamızdan alır almaz böcekli veya bozuk çıkan ürünleri lütfen atmadan hemen iade ediniz. Hem organik ürün ve gıda güvenliği adına ürünü inceletme hem de ürün değişimi veya ücret iadesi ile telafi etme imkanı buluruz. Organik ürün ve gıda güvenliği adına ürünün üreticinin gıda mühendisleri tarafından incelenmesi ve ilgili partinin kontrol edilmesi çok önemlidir. Alındıktan bir süre sonra müşteride bozulan veya böceklenen ürünler saklama koşullarını bilmemiz mümkün olmadığından ve organik ürünlerin doğası gereği çok kolay bozulup böceklenebileceğinden kesinlikle iade alınmaz.


Organik Tarım Ekoorganik %100 Organik Market, güvenilir organik üreticilerden sertifikalı organik ürünler. Organik (=ekolojik, biyolojik), üretimde kimyasal girdi kullanmadan, her aşaması kontrollü ve sertifikalı üretim biçimidir. Ekolojik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Organik ürünler “görüntüsünden, tadından, kokusundan” anlaşılmaz, bilimsel ve hukuki kriterlere göre izlenip denetlenerek belgelendirilir. Bir ürünün “doğal, naturel, katkısız, hormonsuz, saf, iyi tarım, köy ürünü, çiftlikten, ev yapımı, sağlıklı” gibi ifadelerle pazarlanması organik olduğu anlamına gelmez. Organik gıda ürünleri, Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatıyla uyumlu, T.C. Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmeliği'ne uygun olarak üretilip, Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Organik Sertifika Kuruluşları tarafından laboratuvar analizleri ile denetlenerek sertifikalanır.

Organik Nedir? | Neden Organik? | Organik Tarım Kanunu | Organik Tarım Yönetmeliği | Organik Ürünler | Organik Üreticiler | Organik Markalar | KSK | Organik Sertifikalar

Çerez Politikası için tıklayınız
Sitemizi kullanmaya devam ederseniz, çerez politikamızı kabul ettiğinizi varsayarız.

2007 Ⓒ Ekoorganik tüm hakları saklıdır. İçerik ve Görsellerin İzinsiz Kopyalanması yada Kullanılması Yasaktır.