Ekoorganik Organik Market
Sertifikalı Organik Ürünler%100 Organik MarketTürkiye'nin Lider Organik MağazasıAile işletmesi2007'den beriBeylikdüzü, İstanbul

Ekoorganik Müşteri Hizmetleri

Bir aile işletmesi olarak sizlerin geri bildirimleri bizim için çok değerli ♥ İletişim formuna yazacağınız mesajlar doğrudan Ekoorganik işletme sahiplerine iletilecektir.

İsim

Telefon

E-Posta

Konu

MesajUyarı: Aşağıda sık sorulan sorularda cevabını bulabileceğiniz mesajlara cevap verilememketedir.

Binlerce sertifikalı organik ürün çeşidi ile 2007 yılından beri Türkiye’nin en çok tanınan, en çok tercih edilen, en büyük organik marketi olduğumuzdan, sektörde referans kabul edilip takip edilen internet sitemizin milyonlarca ziyaretçisi, yüzbinlerce kayıtlı müşterimiz bulunmaktadır. Her gün binlerce mesaj almaktayız. Yerel ve küçük bir aile işletmesi olarak çağrı merkezimiz ve satış-pazarlama elemanlarımız bulunmamaktadır. Elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz ancak her zaman hemen cevap veremeyebiliriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sık sorulan sorulara aşağıda cevap vermeye çalıştık.

Sık sorulan sorular

Ürünlerinize güvenebilir miyim? Gerçekten organik mi?
Mağazamızda satışı yapılan tüm ürünler organik sertifikalıdır. Organik, bilimsel ve hukuki bir kavramdır. Organik ürünler, Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatı ile uyumlu T.C. Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmeliği'ne uygun olarak hiçbir kimyasal girdi olmadan üretilip, Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Organik Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları (KSK) tarafından, üretim yeri ve ürünler düzenli laboratuvar analizleri ile denetlenir, üretici izlenebilirlik sistemi ile her aşaması kayıt altına alınıp belgelendirilir.

Ürünleriniz ev yapımı ve köy ürünü mü?
Bir ürünün “doğal, naturel, katkısız, hormonsuz, saf, köy ürünü, çiftlikten, ev yapımı, sağlıklı” gibi ifadelerle pazarlanması organik olduğu anlamına gelmez. Hiçbir standart ve denetimi olmayan ürünlerin bu ifadelerle pazarlaması yanıltıcıdır ve yasaktır. Mağazamızda satışı yapılan tüm ürünler, Avrupa Birliği Organik Tarım mevzuatı ile uyumlu T.C. Organik Tarım Kanunu ve Yönetmeliği doğrultusunda hiçbir kimyasal girdi olmaksızın organik tarım kurallarına uygun olarak üretilmiş, her aşaması kayıt altına alınmış, yetkili Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları tarafından bilimsel laboratuvar analizleri ile denetlenmiş ve sertifikalanmıştır.

Nasıl sipariş verebilirim?
Üye olduktan sonra ürünleri sepetinize ekleyip tek adımda kolayca sipariş verebilirsiniz.

Sipariş verirsem ne kadar sürede elimde olur?
Ekoorganik olarak stoklu çalıştığımızdan en geç 24 saat içinde siparişinizi hazırlayıp sevk ediyoruz (Cumartesi-Pazar sevkiyat yapmıyoruz) Ancak bizden sonraki süreç kargo firmasının ve adresinize hizmet veren teslimat şubesinin yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.


Organik Tarım Ekoorganik %100 Organik Market, güvenilir organik üreticilerden sertifikalı organik ürünler. Organik (=ekolojik, biyolojik), üretimde kimyasal girdi kullanmadan, her aşaması kontrollü ve sertifikalı üretim biçimidir. Ekolojik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Organik ürünler “görüntüsünden, tadından, kokusundan” anlaşılmaz, bilimsel ve hukuki kriterlere göre izlenip denetlenerek belgelendirilir. Bir ürünün “doğal, naturel, katkısız, hormonsuz, saf, iyi tarım, köy ürünü, çiftlikten, ev yapımı, sağlıklı” gibi ifadelerle pazarlanması organik olduğu anlamına gelmez. Organik gıda ürünleri, Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatıyla uyumlu, T.C. Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmeliği'ne uygun olarak üretilip, Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Organik Sertifika Kuruluşları tarafından laboratuvar analizleri ile denetlenerek sertifikalanır.

Organik Nedir? | Neden Organik? | Organik Tarım Kanunu | Organik Tarım Yönetmeliği | Organik Ürünler | Organik Üreticiler | Organik Markalar | KSK | Organik Sertifikalar

Çerez Politikası için tıklayınız
Sitemizi kullanmaya devam ederseniz, çerez politikamızı kabul ettiğinizi varsayarız.

2007 Ⓒ Ekoorganik tüm hakları saklıdır. İçerik ve Görsellerin İzinsiz Kopyalanması yada Kullanılması Yasaktır.