Ekoorganik Organik Market
Türkiye'nin Öncü ve Lider Organik MağazasıGüvenilir ÜreticilerSertifikalı Organik Ürünler2007'den beriYerel Aile İşletmesiBeylikdüzü, İstanbul

Ekoorganik

Ekoorganik, kurulduğu günden beri, "Sadece Organik" ilkesiyle "%100 Organik Market" olarak hizmet vermekte, tüketiciler tarafından en çok tercih edilen, Türkiye'nin en güvenilir, öncü ve lider organik mağazasıdır. Türkiye'de organik üretimin gelişmesi ve organik üreticilerin ürettiği ürünlerin tüketicilere güvenle ulaştırılması için öncülük etmektedir. Milyonlarca ziyaretçisi ve yüzbinlerce kayıtlı üyesi bulunan ekoorganik.com sadece bir satış sitesi değil, organik tüketiciler ve sektör paydaşları tarafından, referans kabul edilip, başvuru kaynağı olarak takip edilmektedir.

Ekolojik yaşam ve organik üretim felsefesine, adil ve dürüst ticaret ilkelerine inanan, yerel bir aile işletmesiyiz.

Salih Şentürk ve Burcu Ünlü Şentürk tarafından, 2007 yılında, İstanbul Beylikdüzü'nde yerel bir aile işletmesi ve Sadece Organik ilkesiyle %100 Organik Market olarak kurulan Ekoorganik, kurulduğu günden beri Türkiye'de organik üretimin gelişmesi ve organik üreticilerin ürettiği ürünlerin tüketicilere güvenle ulaştırılması için öncülük etmektedir.

Türkiye’nin Lider Organik Mağazası

Ekoorganik, 2007 yılından beri, tüketiciler tarafından en çok tercih edilen, sektör paydaşları tarafından referans kabul edilen, Türkiye'nin öncü ve lider organik mağazasıdır.

Ekoorganik, mağaza büyüklüğü, organik ürün sayısı, müşteri sayısı ve satış miktarı ile Türkiye'nin En Büyük Organik Mağazası'dır. Sektörde referans kabul edilip takip edilen internet sitemizin milyonlarca ziyaretçisi, yüzbinlerce kayıtlı müşterimiz bulunmaktadır; binlerce mesaj almaktayız.

%100 Organik Market, Sadece Sertifikalı Organik Ürünler

Ekoorganik olarak sadece sertifikalı organik ürünlerin satışını yapıyor, çalıştığımız üreticilerden de sadece organik ürün üretmesini istiyoruz. Sektörün öncü işletmesi olarak Sadece Organik ilkemizi, tüketicileri yanıltmadan, gerçek güvenilir organik ürünlere ulaşmalarını, organik üreticileri ve sektörün gelişmesini destekleyen bir sorumluluk olarak görüyoruz.

Çevre ve insan sağlığını gözetmeksizin tek amacı “minimum maliyet-maksimum kar” olan vahşi ticarete karşı; Ekolojik üretim ve ticaretin, sürdürülebilir, adil bir alternatif olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple Ekoorganik, Sadece Organik ilkesiyle kurulmuş, kurulduğu ilk günden beri, ekolojik yaşam bilincinin toplumda yaygınlaşması, organik kavramının doğru anlaşılması, organik farkındalığın arttırılarak tüketicilerin aldatılmasının önlenmesi, organik üreticilerin desteklenmesi ve ürettikleri ürünlerin tüketicilere ulaştırılması, organik üretimin ve tüketimin gelişmesi ve organik ürün çeşitlerinin artmasını desteklemek amacıyla SADECE SERTİFİKALI ORGANİK ürünlerin satışını yapmaktadır.

Ekoorganik Beylikdüzü Mağaza

Hikayemiz…

İnsanlar ve toplumlar seçimlerini yaşar... Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için önce kendi hayatımızda doğru seçimler yapmaya başlayıp toplumda değişim yaratmak için elimizden geldiğince çalışmak gerektiğine inanıyoruz... Gelecek nesillere bırakabileceğimiz barış dolu güzel bir dünya hayali ve ekolojik yaşam duyarlılığı olan genç bir çift olarak yaşam felsefemize ve ideallerimize uygun kendi işimizi kurmaya karar verdik…

2007 yılında bir şahıs şirketi olarak EKOORGANİK kuruldu ve Beylikdüzü’nde 25m2’lik ilk mağazamızı açtık.

Gecenin geç saatlerinde yola çıkıp, İstanbul’a gelen az miktardaki organik üreticiden, en iyi ve en güvenilir ürünleri seçmek için ekolojik pazarlarda sabahladık, organik ürünleri müşterilerimize ulaştırdık.

Mağazamız açıldığında Türkiye’de insanlar “organik” kavramı ile yeni tanışıyordu ve biz her bir müşterimize sabırla organik tarımı, sertifikaları, izlenebilirlik, belgelendirme, analiz ve denetim süreçlerini binlerce kez anlattık, hala da anlatmaya devam ediyoruz...

2008 yılında e-ticaret sitemiz www.ekoorganik.com faaliyete girdi ve organik ürünleri Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicilere ulaştırmaya başladık.

Yüksek maliyetler, düşük tüketici talebi, sektörel zorluklar ve haksız rekabet koşulları sebebiyle ekonomik olarak çok zorlandık, yıllarca zarar ettik ancak vazgeçmedik. Kar etmeye başladığımızda da sektörün gelişmesi için kazancımızı yine işimize yatırdık. 2011 yılında 50m2’lik mağazamıza taşındık. 2015 yılında 300m2’lik mağazamız ile Türkiye’nin En Büyük Organik Mağazası olduk.

Mağazamızdaki her ürünü kızımıza seçer gibi seçtik ve müşterilerimize sunduk. En ufak bir belge eksiği bulunan yada etik çalışmayan hiçbir üretici ile çalışmadık ve belgesiz hiçbir ürünü mağazamızda bulundurmadık.

Bilinçli ve duyarlı müşterilerimiz tarafından çok sevildik, desteklendik, binlerce teşekkür aldık, Türkiye'nin en çok tercih edilen organik mağazası olduk.

Maalesef toplumun bilgisiz, bilinçsiz ve önyargılı bir kesiminden üreticilerimizin ve bizim emeğine saygısızlık eden ve şevkimizi kıran sözler duyduk. "Organik" kavramı suistimal ediliyor, organik üreticiler ve mağazamız her gün artan bir şekilde etik dışı üretim, satış ve pazarlama yapan firmalarla rekabet etmek zorunda kalıyor, tüketicilerin yanıltıcı pazarlama ile kandırıldığını üzülerek gözlemliyoruz. Diğer yandan tüketicilere rasyonel olmayan düşük fiyat, indirim ve bedelsiz sınırsız hizmet ve koşullar sunanrak sürdürülebilir olmayan ticaretle büyüyerek şirketi satma amacındaki büyük sermayelerle adil olmayan "hiper rekabet" ortamında bir aile işletmesi olarak işimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Ekonomik olarak oldukça zor süreçler yaşadık ancak vazgeçmedik ve ilkelerimizden asla taviz vermedik.

Damla & Burcu & Salih

Biz Kimiz?

Salih Şentürk, 1979 yılında Bulgaristan'ın Deliorman bölgesindeki Kemallar kasabasında (İsperih, Razgrad) doğmuştur. Bulgaristan'ndaki rejimin Türk azınlığa uyguladığı asimilasyon politikası sebebiyle ailesi 1989 yılında Bulgaristan'dan İstanbul'a göç etmiştir. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur. 2002-2005 yıllarında Çukurova Grubunda Yazılım Uzmanı olarak çalışmıştır. Askerlik görevini Ege Ordusu Komutanlığı'nda yedek subay olarak tamamladıktan sonra 2007 yılında Ekoorganik firmasını kurmuştur. Organik sektörün gelişmesi için gönüllü olarak çalışmalar yapmaktadır.

Burcu Ünlü Şentürk, 1982 İstanbul doğumludur. Ailesi Malatya Arapgir'den göç etmiştir, bir çocuk annesidir. Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. Yazılım Uzmanı ve Uluslararası PMP (Project Management Professional) sertifikasına sahip proje yöneticisi olarak 2004-2013 yılları arasında Model Bilgi İşlem, İş Bankası-Softtech, Borusan Otomotiv şirketlerinde çalışmıştır.

Teşekkürler...

Büyük özveri ve emek ile organik üretim yapan üreticilerimiz, çalışkan ve fedakâr çalışanlarımız, bize güvenerek alışveriş yapmayı tercih etmiş bilinçli ve duyarlı müşterilerimiz, birlikte kocaman bir aile olduk ♥

Bilinçli bir tüketici olarak organik ürünleri tercih ettiğiniz, bize güvenip bizden alışveriş yaparak çabamıza destek olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Türkiye’de %100 sadece sertifikalı organik ürün satışı yapan tek market olarak, yüksek maliyetler, sektörel zorluklar ve haksız rekabet koşullarına rağmen, ilkelerimizden asla taviz vermeden, 2007 yılından beri emek ve özveri ile işimizi sürdürüyoruz. Sizlere güvenilir, güvenli ve kaliteli daha çok ürün çeşidi ile daha iyi hizmet kalitesi sunabilmek için her gün daha fazla çalışıyoruz.

İşimizi daha iyi yapabilmek için sizlerden aldığımız geri bildirimler bizim için çok değerli.
Her türlü öneri ve dileklerinizi doğrudan bize iletebilirsiniz

Saygı ve Sevgilerimizle ♥

Salih Şentürk & Burcu Ünlü Şentürk
Ekoorganik Kurucu ve Yöneticileri

Ekoorganik™

Ekoorganik™ Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenmiş markamızdır ve koruma altındadır.

Basında Ekoorganik

Organik Tarım Ekoorganik %100 Organik Market, güvenilir organik üreticilerden sertifikalı organik ürünler. Organik (=ekolojik, biyolojik), üretimde kimyasal girdi kullanmadan, her aşaması kontrollü ve sertifikalı üretim biçimidir. Ekolojik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Organik ürünler “görüntüsünden, tadından, kokusundan” anlaşılmaz, bilimsel ve hukuki kriterlere göre izlenip denetlenerek belgelendirilir. Bir ürünün “doğal, naturel, katkısız, hormonsuz, saf, iyi tarım, köy ürünü, çiftlikten, ev yapımı, sağlıklı” gibi ifadelerle pazarlanması organik olduğu anlamına gelmez. Organik gıda ürünleri, Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatıyla uyumlu, T.C. Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmeliği'ne uygun olarak üretilip, Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Organik Sertifika Kuruluşları tarafından laboratuvar analizleri ile denetlenerek sertifikalanır.

Organik Nedir? | Neden Organik? | Organik Tarım Kanunu | Organik Tarım Yönetmeliği | Organik Ürünler | Organik Üreticiler | Organik Markalar | KSK | Organik Sertifikalar

Çerez Politikası için tıklayınız
Sitemizi kullanmaya devam ederseniz, çerez politikamızı kabul ettiğinizi varsayarız.

2007 Ⓒ Ekoorganik tüm hakları saklıdır. İçerik ve Görsellerin İzinsiz Kopyalanması yada Kullanılması Yasaktır.