Ekoorganik Organic Store
Pioneer and Leading Organic Store of TurkeyReliable ProducersCertified Organic ProductsLocal Family Eco StoreSince 2007Beylikduzu, Istanbul

Principles

%100 sertifikalı organik

Ekoorganik sadece sertifikalı organik ürünlerin satışını yapar. “Organik” bilimsel ve hukuki bir kavramdır. Organik üretici ve ürünler bilimsel kriterlere göre düzenlenmiş olan Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatı doğrultusunda T.C. Organik Tarım Kanunu ve Yönetmeliği çerçevesinde denetlenir.

Organik ürünler “görüntüsünden, tadından, kokusundan” anlaşılmaz, bilimsel ve hukuki kriterlere göre laboratuvar analizleri ile tespit edilir.

Etik olarak; denetimi ve belgelendirmesi yapılmamış ürünlerin “doğal, katkısız, köyden, organik vb” ifadelerle pazarlanmasını; “ORGANİK” marka veya ibaresini kullanan bir işletmede organik sertifikası olmayan ürünlerin üretilmesini ve satılmasını doğru bulmuyoruz. Tüketiciyi aldatıcı etkisi sebebiyle mevzuat gereği de yasaklanmış olan bu tür uygulamaların gerçek organik üretiminin gelişmesini engellediğini, insanların “organik” kavramı hakkındaki algılarını olumsuz etkilediğini düşünüyoruz.

Bu ilkemiz sayesinde tüketicilere sadece gerçek organik ürünleri ulaştırmayı, organik üreticileri destekleyen bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz.

Güvenilir olmak

Sadece analizleri, denetimleri yapılmış ve belgelendirilmiş Sertifikalı Organik ve Ekolojik ürünlerin satışını yapıyoruz. Üretici ve ürünlerin sertifika denetimlerini yapıyor, eksiği olan yada şüphe duyduğumuz hiçbir üretici ile çalışmıyoruz.

Yaşanan her sorun veya memnuniyetsizlikte %100 müşteri memnuniyeti ilkemiz doğrultusunda müşteri lehine çözüm geliştiriyoruz.

Müşterilerimizin bilgi güvenliği konusunda en yüksek standartlarda önlem alıyoruz. İnternet sitemizdeki ödemelerde kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle almıyoruz, bunun yerine banka kuruluşlarının uluslararası güvenli ortak ödeme sayfasına yönlendiriyoruz.

Adil Ticaret

İşimizi adil ve dürüst yapıyor, bu ilkelerimize uygun çalışan üreticileri tercih ediyor ve destekliyoruz. İlkelerimizle uyuşmayan, etik dışı çalışan firmalarla çalışmayı reddediyoruz.

İş ortaklarımız ve çalışanlarımıza karşı olan sorumluluklarımızı tam anlamıyla yerine getiriyoruz.

Ekolojik üretim ve ticaretin, tek amacı “minimum maliyet-maksimum kar” olan vahşi konvansiyonel ticarete karşı sürdürülebilir, adil bir alternatif olduğunu düşünüyoruz.

Çevreye duyarlı

Ekoorganik olarak tüm iş süreçlerimizde en çevreci çözümleri tercih ediyoruz.

Düşük enerji tüketimine sahip alet ve ışıklandırma kullanıyoruz.

Tüm temizlik işlemleri mağazamızda satılan sertifikalı ekolojik temizlik ürünleri ile sağlıyoruz.

Mağazamızda naylon poşet kullanmıyoruz. Müşterilerimize kesekağıdı ve (%100 geri dönüştürülebilir) depozitolu Bez Çanta alternatiflerini sunuyoruz.

Kargo gönderilerinde olabildiğince en çevreci malzemeleri kullanmayı tercih ediyoruz.


Türkiye Organic Agriculture Organic is a controlled and certified agriculture and production method without using chemical inputs. The purpose of ecological agriculture is to protect the environment, plant, animal and human health without polluting the soil, water resources and air. Organic is scientific and legal concept. Marketing of a product with expressions such as "natural, additive-free, hormone-free, pure, village product, from the farm, homemade, healthy" does not mean that it is organic. The organic food products in Ekoorganik Organic Store are in line with the European Union Organic Agriculture Legislation, and produced in accordance with the Organic Agriculture Law and Regulation of Turkish Republic and has been certified by the Organic Certification Bodies authorized by the Ministry of Agriculture, after being inspected by laboratory analyzes.

What does Organic mean? | Why Organic? | Organic Agriculture Law | Organic Regulation | Organic Products | Certificators | Organic Certificates | Organic Producers | Organic Marks

Cookie Policies
If you continue to use this site we will assume that you agree to our usage of cookies.

2007 Ⓒ Ekoorganik All Rights Reserved.