Ekoorganik Organic Store
Pioneer and Leading Organic Store of TurkeyReliable ProducersCertified Organic ProductsLocal Family Eco StoreSince 2007Beylikduzu, Istanbul

Why We Should Choose Organic Agriculture Products?

Ekolojik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Daha geniş anlamda çevreyi korumayı amaçlayan, doğadan aldığını doğaya geri veren, tarımın sürekliliğini sağlamayı hedefleyen ve hatta çalışanlarının menfaatlerini korumaya başlayan toplu bir felsefenin ürünü, bir yaşam biçimi. Organik ürünler vücudunuzun doğal dengesini bozmaz, canlılık verir, tamamen doğadaki organik bitkilerden elde edilir. Saf ve doğal olmayan hiçbir madde içermez.

Organik üretim yapılmayan tarım arazilerinde
böcek ve yabani otlara karşı KİMYASAL İLAÇLAMAyapılır.
Kimyasal ilaçlar toprağı toprak yapan her türlü canlı ve bitkiyi yok eder!
Başta ARILAR olmak üzere binlerce böcek türü, solucanlar vb. canlılar yok olur,
sularımız kirlenir, milyonlarca yılda oluşmuş
EKOSİSTEM DENGESİ BOZULUR
Yaşamın kaynağı topraklarımız
Kimyasal Gübre, Sentetik Vitaminler, Bitki besinleri ve Kimyasal İlaçlar olmadan
hiçbir bitki yetişmeyen çorak topraklara dönüşür.

Tek başına bunlar bile organik ürünleri tercih etmek için yeterli değil mi?

UNUTMAYIN!
Satın aldığınız her organik olmayan ürüne ödediğiniz para ile
çevre ve insanlara zarar veren üretim ve ekonomiye bir destek de siz veriyorsunuz.
Kendi sağlığınızı korurken gelecek nesillere de yaşanabilir bir dünya bırakmak için
ekolojik ürünleri tercih edin.

Organik Tarım

Ekolojik ürünlerin lezzeti harika!

İyi korunmuş toprağın sağlıklı ve güçlü ürünler verdiği ve bunların lezzetlerinin de daha iyi olduğu bilinmektedir. Ekolojik ürün satın aldığınızda lezzetli ve besleyici ürün alırken aynı zamanda dünyamızı da korumuş olursunuz!

Ekolojik ürünlerin garantisi sertifikalarıdır!

Ekolojik olarak etiketlenen ürünlerin sertifikalandırılmaları kanun ve yönetmeliklerle zorunlu kılınmıştır. Bu ürünler üretilirken üretim sistemi bağımsız kontrol ve sertifikasyon firmaları tarafından denetlenmektedir.

Ekolojik üretim sağlık risklerini azaltır!

Pek çok bilimsel araştırma tarımsal üretimde kullanılan kimyasal ilaçların sağlığa olumsuz etkilerini ortaya koymuştur. En savunmasızlar özellikle çocuklar, çiftçiler ve tarımda çalışan işçilerdir. Ekolojik ürün alarak çocuklarınız ve kendi sağlığınızı korurken üretimde çalışan kişilerinde sağlığını korumuş olursunuz.

Ekolojik tarım toprağı korur!

Ekolojik tarımda toprak yapısı, sağlığı ve verimliliğinin korunması hedeflenir. Bir avuç toprak içinde barındırdığı binlerce mikroorganizma ile bitkilerin su besin ihtiyaçlarını karşılamasına yardım eder. Uygun toprak işleme ve rotasyon ile ekolojik tarımla toprak korunmuş olur. Kimyasallar yerine doğal maddelerle toprak verimliliği arttırılır.

Ekolojik tarım su kaynaklarını korur!

Bizim ve tüm canlılar için vazgeçilmez olan su kaynaklarının korunması ekolojik tarımın prensiplerinden biridir. Sentetik kimyasal ilaçların kullanımı ekolojik üretimde yasak olduğundan yer altı su kaynaklarına bu kimyasalların karışması önlenmiş olur!

Ekolojik tarım araştırmalarda yenilikçidir!

Ekolojik üretim de aşağıdaki teknikler kullanılır ve geliştirilir:
Yeşil gübreleme, yararlı böceklerin kullanımı, ürün rotasyonu ve çeşitliliği, botanik ve biyolojik mücadele, kompost yapımı, toprak, bitki ve doğal yaşamın yakından gözlemlenmesi, kültürel ve mekanik ot mücadelesi
Ekolojik üretimde tarım ilaçlarına dayalı kesin reçeteler yoktur. Sürekli gözlem, inceleme, sağlık ve çevre dostu uygun yöntemi bulma esastır!

Ekolojik tarım kırsal nüfusu korur!

Ekolojik tarımın prensiplerinden biri küçük çiftçilerin güvenliğini üretim döngüsü veya gelir düzeylerini arttırarak sağlamaktır. Ekolojik üretim yapan çiftçiler aldıkları sertifikayla ürünlerine ek bir değer katar ve sağlıklı ürünlerini size ulaştırır!

Ekolojik tarım çeşitliliğin korunması için çalışır!

Yeryüzünde her gün pek çok tür yok olmakta, tohum kaynakları azalmaktadır. Ekolojik tarım yerel çeşitlerin yetiştirilmesini desteklerken çevreyi de koruyarak diğer yaşam türlerinin korunmasını amaçlar!

Ekolojik tarımda GDOlara izin verilmez!

Çevre ve insan sağlığı açısından riskleri olabilecek genetiği değiştirilmiş organizmaların kullanımı ekolojik tarımda yasaktır.

Hayvan sağlığı ve refahı önemlidir!

Ekolojik üretimde hayvan refahı ciddi bir şekilde ele alınır ve belirli kurallara göre hayvansal ürünler üretilir. Yetiştirilen hayvanlar doğal ortamlarında doğal besinlerle beslenir.!

Türkiye Organic Agriculture Organic is a controlled and certified agriculture and production method without using chemical inputs. The purpose of ecological agriculture is to protect the environment, plant, animal and human health without polluting the soil, water resources and air. Organic is scientific and legal concept. Marketing of a product with expressions such as "natural, additive-free, hormone-free, pure, village product, from the farm, homemade, healthy" does not mean that it is organic. The organic food products in Ekoorganik Organic Store are in line with the European Union Organic Agriculture Legislation, and produced in accordance with the Organic Agriculture Law and Regulation of Turkish Republic and has been certified by the Organic Certification Bodies authorized by the Ministry of Agriculture, after being inspected by laboratory analyzes.

What does Organic mean? | Why Organic? | Organic Agriculture Law | Organic Regulation | Organic Products | Certificators | Organic Certificates | Organic Producers | Organic Marks

Cookie Policies
If you continue to use this site we will assume that you agree to our usage of cookies.

2007 Ⓒ Ekoorganik All Rights Reserved.